19-11-2019 Spotkanie z Markiem Tomalikiem, autorem książki "Australia"

Odsłony: 36

19-11-2019. Wtorek, godz. 19:00. Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, pasjonat i znawca Australii i jego książka..

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Marek Tomalik podróżnikiem, dziennikarzem prasowym i radiowym, pasjonatem i znawcą Australii oraz autorem bestsellerowej książki "Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia".

19 listopada, godz. 19.00
Południk Zero
ul. Wilcza 25, Warszawa

Wstęp wolny. :)

***
Więcej o książce "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia":

13 listopada nakładem wydawnictwa Burda Książki ukaże się, trzecie już, rozszerzone wydanie bestsellerowej książki Marka Tomalika na temat Australii.

Stanąć na największym klifie świat. Poczuć za plecami ciepło bezkresnego kontynentu, a przed sobą chłód oceanu. Zasypiać pod kobaltowym niebem pełnym gwiazd. Przedzierać się wśród wysokich traw i niekończących się wydm. Spotykać przyjaciół, którzy wskażą drogę. Słuchać aborygeńskich mitów i opowieści poszukiwaczy złota. Nie wiedzieć, co zdarzy się jutro. Marek Tomalik proponuje podróż, po której nic już nie będzie takie samo.

Podobnie jak poprzednie wydania, to wzbogacone jest o kolejne treści, tj. trzy nowe rozdziały i obszerne uzupełnienie jednego z już istniejących. Dwa to pogłębiona wiedza o rdzennych Australijczykach, jeden zasiewa opowieść o pewnym ekscentrycznym rebeliancie.

Rozdział „Sztuka Aborygenów” powstał po kontakcie Marka Tomalika z Ryszardem Bednarowiczem, który na stałe mieszka w Alice Springs i wraz z żoną Julianną, przy współpracy Rdzennych, pisze książki i promuje tę piękną, ponadczasową sztukę.

Rozdział „Telepatia” to owoc intensywnego zgłębiania tematu w bibliotekach australijskich. To bardzo ciekawe, udokumentowane story w temacie mało poznanych możliwości człowieka.

Rozdział „Anarchia Księstwa Hutt River” powstał na skutek wieloletniej fascynacji Marka Tomalika postacią samozwańczego Księcia Leonarda, którego ziemska historia zamknęła się w lutym 2019 roku. Książę udowodnił, że można i warto z państwem grać, że można go ograć.

Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.com.pl). Twórca i organizator 23. edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik „National Geographic” i „Jazz Forum”. Autor książek o podróżach. Przez piętnaście lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników Globtroter, przez kilka miał w „Przekroju” stałą rubrykę Nastaw uszu. Zasiadał w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez „National Geographic”. Prowadził obrady kapituły „Trzech Żywiołów”. Dwukrotny laureat Kolosów. Australia to jego miejsce na ziemi, zawsze jednak wraca w Karpaty. Marek napisał jeszcze dwie książki o piątym kontynencie: "Australia, moja miłość" i "Lady Australia". W 2017 roku Marek wrócił do radia, w RMF Classic prowadzi swoją podróżniczą audycję Jasna Strona Świata. Od 2017 roku wraz z Kwartetem Czerwie realizuje multimedialne spektakle muzyczne. Strona autora: www.australia-przygoda.com