03-08-2019 Gruzja

Odsłony: 394

03 Sierpnia 2019. Sobota Godz. 9:00. Na Pasterskich Szlakach – rajd konny w Tuszetii. Wyjątkowy wyjazd

Co powiecie na połączenie wysokich gór i rajdu konnego? 🏔➕🐎
Zapraszamy Was na wyjątkowy wyjazd do Gruzji 🇬🇪🙂
Przed nami:
✔️ emocjonujący 6-dniowy rajd konny w wysokich górach Tuszetii
✔️ wspaniałe krajobrazy Kaukazu i spotkania z lokalną kulturą
✔️ uczta przy ognisku z pasterzami
✔️ kompleks monastyrów Davit Garedżi
✔️ zwiedzanie winnic i degustacje wyśmienitych gruzińskich win
✔️ uroczysta supra z pokazem tańców ludowych
Zainteresowani?
Szczegółowy program znajdziecie tutaj: offtravel.pl/wyprawy/rajd-konny-w-gruzji-na-pasterskich-szlakach/

🇬🇪🐎🙂🇬🇪🐎🙂

Gruzja to kraj z historią sięgającą kilku tysięcy lat, położony na geograficznej i kulturowej granicy między Europą i Azją. Przepiękne górskie krajobrazy, przywiązanie do tradycji, nadzwyczajna gościnność mieszkańców, wspaniała kuchnia i długa historia winiarstwa, to tylko niektóre powody, dla jakich warto odwiedzić ten kraj.

Na naszej wyprawie poznamy konno jeden z trzech najpiękniejszych zakątków Gruzji.
To Tuszetia -  najbardziej oddalony od miejskiej cywilizacji i jednocześnie najbardziej dziki region kraju. Nadal żyje się tu tradycyjnie, życie człowieka od najmłodszych lat związane jest
z końmi, a pogańskie wierzenia mieszają się z chrześcijaństwem. To tutaj przetrwała prawdziwa kaukaska kultura. Trasa trekkingu konnego przebiega przez dwie najważniejsze doliny regionu – Pirikiti i Gomecari, ale zajrzymy też do Doliny Tsowata, gdzie dziś pozostały jedynie ruiny twierdz, świadczące o potędze tego miejsca. Na ucztę zaproszą nas do siebie pasterze, którzy pokażą nam jak żyją i pracują, a wieczorem wzniesiemy wspólnie toasty przy ognisku. Po rajdzie konnym przeniesiemy się do Kachetii, gdzie poznamy smak i historię najlepszych gruzińskich win oraz zobaczymy jedną z najważniejszych i najpiękniejszych pamiątek chrześcijaństwa – Monastyr Davit Garedżi.

Nasz rajd konny w Gruzji nie jest bardzo wymagający technicznie. Mimo przewyższeń, przepraw przez rzekę i górskich ścieżek przeznaczony jest dla jeźdźców średnio zaawansowanych. Dosiadamy koni tuszeckich, które są niezwykle wytrzymałe, silne i mądre. Są one spokojne i dobrze chodzą w zastępie. Towarzyszą nam sprawdzeni i doświadczeni lokalni przewodnicy, a trasa nie wymaga brania ekwipunku na konie juczne. Każdego dnia nocujemy w pensjonatach, jeździmy na lekko, a nasze większe bagaże przewożone są autami na kolejne miejsca noclegowe.