28-01-2019 ZSRR

Odsłony: 87

28 Stycznia  2019. Poniedziałek Godz. 19:00. Turysta polski w ZSRR. Byłe republiki ze starym przewodnik..

Zapraszamy na warszawską premierę powieści "Turysta polski w ZSRR" Juliusza Strachoty.

OPIS KSIĄŻKI
Jeśli pół życia się zmyśliło, a resztę przegapiło, to można zawrócić do ostatniego wyraźnego obrazu w pamięci i od niego zacząć jeszcze raz. Nawet jeśli tym obrazem jest Związek Radziecki.
Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego trafiłem na przewodnik po ZSRR, który namiętnie kartkowałem w dzieciństwie. I znów: Baku. Samarkanda. Frunze. Duszanbe. Leninabad. Kaukaskie Mineralne Wody. Ałma Ata. Obóz pionierów Artek na Krymie. Nazwy, mapy i zdjęcia wciąż działały, więc zamiast trenować codzienność, wybrałem się na skrzyżowanie pamięci i fantazji.

POLECAMY TAKŻE PROFIL TURYSTA POLSKI NA INSTAGRAMIE https://www.instagram.com/turystapolski/

• • •
To książka o wycieczkach - niby śladami starego przewodnika po ZSRR, ale tak naprawdę w poszukiwaniu tego samego uczucia, które daje przebywanie w obecności budynku typu Lipsk. Napisana do tego tak bezpretensjonalnie i uczciwie, jak tylko Juliusz Strachota umie.
Olga Drenda

Trzeba mieć wyobraźnię, żeby za cel pornostalgicznych peregrynacji postawić sobie zaliczenie wszystkich obrazków z przewodnika po nieistniejącym Związku Radzieckim. Ach, pięknie wypodróżował Strachota ten Sojuz, do ostatniego Lenina.
Zbigniew Rokita

O AUTORZE
Juliusz Strachota - ur. w 1979. Pisarz, autor zbiorów opowiadań "Oprócz marzeń warto mieć papierosy" i "Cień pod blokiem Mirona Białoszewskiego" oraz powieści "Zakłady nowego człowieka" i "Relaks amerykański". Swoje teksty drukował w „Lampie”, „Polityce”, „Wysokich Obcasach”, „Dużym Formacie”.

Autor okładki: Bolesław Chromry

Książkę będzie można zakupić po promocyjnej cenie podczas spotkania

Książkę można zakupić w sklepie wydawcy https://bit.ly/2zoo6gh oraz w księgarniach, sklepach sieciowych w całej Polsce, także w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych (np. allegro)