08-11-2018 Północ

Odsłony: 44

8 Listopada 2018. Czwartek Godz. 19:00. Dom na polarnej Północy i Południu.

Jak przeżyć noc polarną i nie zwariować? Serdecznie zapraszamy na spotkanie z polarnikiem Dagmarą Bożek-Andryszczak, która razem z mężem Piotrem przetrwała pełne zimowanie w polskich stacjach polarnych na Spitsbergenie i w Antarktyce. Dowiecie się o niełatwych warunkach życia polarnego i o nocy polarnej. Wspomnienia fok i pingwinów oraz ogromnej przestrzeni mają wpływ na codzienne życie w Polsce. Z tym zmaga się polarnik, który zapadł na gorączkę polarną. Autorka książki "Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna" zdradzi też sekrety przetrwania w małej grupie w czasie nocy polarnej. Jak przeżyć, żeby się wzajemnie nie pozabijać?
W czasie spotkania będzie zbiórka pieniążków do puszki na rehabilitację sparaliżowanej Luny, podopiecznej OTOZ Animals Inspektorat Warszawa, który jest organizatorem tego spotkania. Będzie też możliwość kupienia na miejscu książki Dagmary Bożek-Andryszczak "Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna".

Dagmara Bożek-Andryszczak – tłumaczka języka rosyjskiego, specjalistka w międzynarodowym projekcie EDU-ARCTIC,
promującym badania w obszarach polarnych. Razem z mężem Piotrem uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (2012-2013) i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (2015-2016).