24-08-2018 Suwalszczyzna

Odsłony: 406

24 -26 Sierpnia 2018.  Piątek godz. 12:00. Suwalszczyzna na rowerach. 3-dniowa wycieczka rowerowa.

3-dniowa wycieczka rowerowa przez najpiękniejsze tereny Suwalszczyzny!
Przed nami:
- jeziora, rzeki i „góry” – Wigry, Szelment Wielki, Hańcza, Czarna Hańcza, Góra Cisowa
- wyjątkowa przyroda Suwalskiego Parku Krajobrazowego
- pokamedulski klasztor w Wigrach i inne zabytki Suwalszczyzny
- smaczne potrawy regionalnej kuchni
- część szkoleniowa – przygotowanie do wyprawy rowerowej

O WYJEŹDZIE
Wycieczka rowerowa po Suwalszczyźnie to jeden z „klasyków”, w sam raz na weekend. Pojezierze Suwalskie jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Ten położony z dala od wielkich miast region przyciąga swoją malowniczością – jest pełen lasów, dużych jezior i małych oczek wodnych, rzek i mokradeł. Piękne i różnorodne krajobrazy podziwiać będziemy z licznych wzniesień polodowcowych, których tu nie brakuje, a zjazdy z nich na rowerach to czysta przyjemność… Suwalszczyzna jest też obszarem ciekawym i bogatym kulturowo – znajdziemy tu klimatyczne niewielkie wioski, zabytkowe świątynie oraz wiele przydrożnych kapliczek i krzyży…

Dotrzemy rowerami nad jezioro Wigry – przez wielu uważane za najładniejsze jezioro w Polsce. Zatrzymamy się też nad najgłębszym z naszych jezior – Hańczą, gdzie będziemy mogli zrelaksować się w typowej dla tego regionu saunie. W przerwach nie zabraknie dań regionalnej kuchni – kartaczy, babek ziemniaczanych, sękacza i smacznych ryb z tutejszych wód.

Zaczynamy w piątek przed południem, a kończymy w niedzielę po południu. W trakcie wyjazdu będziemy mieli też okazję poszerzyć wiedzę na temat przygotowań do wypraw rowerowych oraz nawigacji w terenie.