14-07-2018 Bikepacking

Odsłony: 82

14 Lipca  2018. Sobota godz. 19:00. Warsztaty z bikepackingu. Podróż rowerowa na lekko...

Bikepacking, czyli podróż rowerowa na lekko, już od kilku lat podbija kraje na całym świecie, a od niedawna trend ten pojawił się także w Polsce. Coraz więcej osób zaczyna zamieniać ciężkie sakwy na lekkie torby. Powstało także kilka krajowych podmiotów zajmujących się szyciem oraz sprzedażą toreb. Do tego sklepy rowerowe sprowadzają coraz więcej rowerów i akcesoriów stworzonych specjalnie do tego typu podróżowania. No właśnie, ale kiedy i dlaczego warto wybrać mniejsze torby i jakie są pozytywne aspekty bikepackingu? Co jeszcze należy wiedzieć, aby udać się podróż bez zbędnych kilogramów.

Sam sprzęt nie wystarczy do udanego wyjazdu. Przyda się także wiedza na temat przygotowania - jakie rzeczy warto zabierać, a co zostawić w domu. Udany wyjazd to m.in. odpowiednio przygotowany rower, prawidłowe pakowanie toreb, ilość i rodzaj odzieży, system do spania, rodzaje i dobór odpowiedniego palnika turystycznego, jedzenie itd. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do udziału w warsztatach.

Prowadzący:
Jarosław Ciosek – od 10 lat mieszka w Chicago, skąd od niedawna moderuje stronę Bikepacking Polska. Jazda na rowerze towarzyszyła mu od małego, a samym podróżowaniem, zwłaszcza wielodniowym, wkręcił się na dobre za Oceanem. Samym bikepackingiem zaraził się kilka lat temu mieszkając w amerykańskim stanie Idaho. Jarek przylatuje do Polski, aby wziąć udział w Rowerowym Maratonie Wisła 1200 oraz w spotkaniu organizacyjnym sztafety dookoła świata Bike Jamboree, w której jest liderem etapu 27-A z Billings w Montanie do Fargo, Dakota Północna. W między czasie poprowadzi On także warsztaty z bikepackingu, a na spotkanie do Południka Zero przybędzie prosto z mety maratonu w Gdańsku (przynajmniej taką ma nadzieję). Zapraszamy!

Warunki uczestnictwa: Koszt uczestnictwa 20PLN/os - płatne przed rozpoczęciem warsztatów.