27-05-2018 Korona Ziemi

Odsłony: 96

27 Maja 2018. Środa - godz. 19:00. Dwa oblicza Korony Ziemi. 20-letnia Zuza i 30-letni Michał spełniający swoje...

20-letnia Zuza i 30-letni Michał spełniający swoje życiowe marzenie - dwie skrajności realizujące projekt Korony Ziemi. Cel ten sam, drogi ku niemu zupełnie różne. Opowiemy Wam jak wygląda zdobywanie "światowych olbrzymów" z punktu widzenia kobiety i mężczyzny. Zabierzemy Was na dachy Europy, Afryki i Ameryki Południowej. Opowiemy Wam jak przedzieraliśmy się przez „tajemniczy” las deszczowy podczas zdobywania Kilimandżaro, koczowaliśmy w -20 stopniowym mrozie pod andyjskim Kamiennym Strażnikiem czy gotowaliśmy spaghetti powyżej 3 tysięcy metrów w masywie Mont Blanc.

A oprócz tych i wielu wielu innych ciekawostek i wyprawowych opowiastek...

Przybliżymy Wam logistykę projektu Korony Ziemi, opowiemy o treningach przygotowawczych, sprzęcie i aklimatyzacji. Dowiecie się, jakie zagrożenia występują na wyprawach, czym charakteryzuje się każda z gór i dlaczego Korona Ziemi to wyzwanie na wielu płaszczyznach życia, dla prawdziwie wszechstronnego wspinacza!

O autorach:
Michał Leksiński - Zwiedził ponad 40 krajów świata. Wspinał się na 4 kontynentach. Kolekcjoner najwyższych skoków świata na bungee. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Prywatnie miłośnik alpinizmu. Były iluzjonista. Manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18.

Zuza Andruczyk - 20letnia podróżniczka, realizująca swój projekt Korony Ziemi. Odbyła wyprawy na Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro i Aconcaguę. Każdy szczyt dedykuje celom charytatywnym (współpracuje m.in z UNICEFem). Miłośniczka alpinizmu. Jej największym marzeniem jest wyprawa w Himalaje.