12-12-2017 Wachlarz

Odsłony: 250

12 Grudnia 2017. Wtorek - godz. 19:00. Spotkanie Wachlarz - Łukasz Supergan “Poza podróż”

Na najbliższym spotkaniu wachlarzowym wystąpi Łukasz Supergan - specjalista od wypraw długodystansowych, wędrowiec, wspinacz, autor i fotograf. Tematem jego wystąpienia będzie “Poza podróż”, czyli refleksja o tym, dlaczego samo przemieszczanie się po świecie nie wystarczy i jakie może być miejsce podróżnika w zmieniającym się świecie.

“Poznawanie naszej planety nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Podróżujemy więcej, dalej i szybciej, poznajemy miejsca dawniej niedostępne. Kontakt z innymi kulturami nigdy nie był tak łatwy. Przywozimy gigabajty zdjęć i nagrań. Tworzymy tysiące blogów, książek i filmów z podróży. A jednak lęk przed „obcymi”, niezrozumienie i fałszywe stereotypy triumfują w przestrzeni publicznej.

Coraz mocniej wierzę, że bycie podróżnikiem to nie tylko bierne wchłanianie rzeczywistości. To nie tylko zmienianie miejsca pobytu i opisywanie tego, co się widzi. To też aktywne działanie z ludźmi i dla ludzi. To odrzucanie pozorów i opisywanie tego, co ukryte. To przełamywanie mitów i dawanie głosu tym, którzy głosu nie mają. To kultywowanie zrozumienia.”

Temat bardzo inspirujący... Więcej usłyszycie 12 grudnia o godz. 19 w Południku Zero. Zapraszamy i do zobaczenia 🙂

Partnerami wydarzenia są miasto Wrocław i Południk Zero.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja miejsc odbywa się tutaj https://spotkanie-wachlarz-warszawa.konfeo.com/pl/groups

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/1630937896949657/

Wachlarz to społeczność podróżników i reporterów. Budujemy ją poprzez Festiwal Wachlarz, który odbywa się raz do roku, spotkania Wachlarz, które znów pojawią się w różnych miastach w Polsce, oraz inne działania. Podczas organizowanych przez nas wydarzeń opowiadamy o świecie, szkolimy i prowadzimy warsztaty. Spotkania te mają inspirować i pomagać zdobywać umiejętności, które będziecie mogli wykorzystywać w podróży.